Profesyonel Oto Yıkama ve Detaylı Temizlik

Adana Araç Boya Koruma

0 132

Boya Koruma Nedir?

Araç yüzeyleri genel olarak dış etkenlere karşı oldukça savunmasız olmaktadır. Bu savunmasızlıktan kaynaklı olarak da araçların boya atmaları ya da boyalarının zarar görmeleri an meselesidir diyebiliriz. Ancak bu sorunlar için de alternatif bir çözüm bulunmaktadır. Adana Araç Boya koruma adı verilen işlem sayesinde araç yüzeyindeki boyaların daha uzun ömürlü şekilde kullanılması mümkün olmaktadır. Araçların birçoğu bu işlemi görmeden fabrikadan çıktığı için daha sonradan boya koruma işleminin yaptırılması gerek oluyor diyebiliriz. Her türlü araç için yaptırılabilen bu boya koruma işlemi araçların ilerleyen dönemlerde daha az masraf çıkarması için de gerekli olmaktadır. Dolayısıyla araçların zaman içerisinde daha kötü bir görünüme kavuşmaması için boya koruma işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir.

Araç Boya Koruma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Araç boya koruma işlemi her ne kadar basit ve pratik şekilde yapılabilir gibi gözükse de işinin ehli ustalarca yapılmadığı zaman araca zarar bile verebilen bir işlemdir. Tek bir uygulama ile bitmeyen boya koruma işleminden etkili bir sonuç alabilmek için mutlaka iyi bir uygulamanın yapılması gerekiyor. Çeşitli ön hazırlıkları olan boya koruma işlemesinin adım adım uygulamaları bulunuyor.

Adana Araç boya koruma uygulamasının ilk adımı olarak boya yapılacak olan yüzeyin hazır olabilmesi için araç yüzeyi yıkanmalıdır diyebiliriz. Daha sonrasında ise daha etkili bir temizlik için de kil ile temizleme yapılıyor. Böylelikle yüzeye yapışan diğer kirler de yüzeyden çıkarak Adana Araç Boya Koruma işlemi için araç hazır hale geliyor. Bunun yanında araç yüzeyine boya koruması uygulanacak yerlerin çizik ve lekelerden arınması için pasta uygulaması da yapılıyor. Polisaj makinesi ile birlikte yapılan bu uygulama dairesel olarak araç yüzeyine gerçekleştiriliyor. Daha sonrasında ise pasta uygulamasından kaynaklanan dairesel izlerin ortadan kaldırılabilmesi için hare işleminin uygulanması gerekiyor. Son olarak da parlak bir yüzey sağlamak amacıyla cila işlemine geçiş yapılıyor. Maskeleme bandı ile birlikte de kimyasalların bu bölgelere ulaşması engelleniyor.

Daha fazla mesaj

Bütün bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra ise boya koruma işlemine geçiş yapılıyor. Profesyonelce yapılan boya koruma işlemi ise bütün araç yüzeyine uygulanarak verimli sonuç alınması sağlanıyor. Boya koruma işlemi de sona erdikten sonra aracın belirli bir süre güneş ışığı almayan bir ortamda bekletilmesi gerekiyor.

Boya Koruması Yaptırdıktan Sonra Araç Nasıl Yıkanmalı?

Boya koruma işlemi yaptıran kişilerce oldukça merak edilen bir diğer konu ise aracın yıkanma şeklinin nasıl olacağıdır. Bu konuda ise yaptırılan boya korumasının zarar görmemesi için ve daha uzun süre verim alabilmek için bundan sonra araç yıkama şeklinde dikkat edilmesi gerekiyor diyebiliriz. Dolayısıyla aracın yüzeyine zarar verecek sert fırçalı yıkamalar ya da kimyasallarla temizlemelere son vermek gerekiyor. Bu temizleme işlemleri boya koruması için verilen bütün emekleri çöpe atabileceğinden dolayı mikrofiber bez ile temizleme yapılması gerekiyor diyebiliriz. Böylelikle boya korumasına zarar vermeden etkili bir temizleme yapılabilir.

Araç Boya Korumasının Faydaları Nelerdir?

Araç boya koruması araçların boyasını uzun süre zarar görmeden muhafaza etmeye yaramaktadır. Genel olarak 3 yıla kadar koruma sağlayan bu işlem ile birlikte aracın daha parlak ve canlı görünmesi sağlanabiliyor. Bunun yanında araç yüzeyinde çizilmelere, oksitlenmelere ve asit lekelerine son veriyor. Zaman içerisinde aracın yüzeyinde oluşan küflenmelere ve diğer sıkıntılara da olanak vermiyor. Bu şekilde araç için oluşacak masraflar daha aza indiriliyor. Araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken boya koruma işlemi ekonomik olarak yaptırılarak uzun bir süre etkisini gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara