Profesyonel Oto Yıkama ve Detaylı Temizlik

Adana Seramik Kaplama

0 515

Seramik Kaplama Nedir?

Günümüz araçlarının pek çoğunda seramik kaplama denilen bir kaplama sistemi kullanılıyor. Bu seramik kaplamanın ne olduğundan bahsedilecek olursa da genel olarak aracı dış etkenlerden koruyan bir kaplama sistemidir denilebilir. Aracın kötü hava koşullarından etkilenerek çizilmesini ya da dış boyasının zarar görmesini engelleyen seramik kaplama büyük masrafların oluşmasının da önüne geçiyor. Birçok araç sahibi bu kaplama sistemini aracına uygulatarak aracını dış etkenlere karşı koruyor.

Seramik Kaplama Araca Nasıl Yapılır?

Seramik kaplama araca uygulanırken son derece dikkatli olunması gerekiyor. Her işlemde olduğu gibi seramik kaplamasında da dikkat edilmesi gereken konulara dikkat edilmez ise araç zarar görebiliyor. Dolayısıyla uygulama öncesinde kapsamlı bir hazırlık sürecine gidilmesi gerekiyor.

İlk işlem olarak ise araç üzerine kil uygulaması yapıldığını söyleyebiliriz. Bu işlem sayesinde de araç bütün kir ve tozlarından ayrılarak temiz bir hale geliyor. Bunun yanında cila ve pasta işlemleri ile birlikte de araç yüzeyinde bulunan çiziklerin temizlenmesi de sağlanıyor. Böylelikle araç seramik kaplamaya hazır hale gelmeye yaklaşıyor. Bütün işlemler uygulandıktan sonra ise araç iyi bir şekilde yıkanarak ciladan dolayı kaynaklanan yağlı yüzey arındırılmalıdır. Daha sonrasında ise aracı kurumaya bırakmak gerekmektedir.

Asıl seramik kaplama uygulama sürecine değinecek olursak da öncelikle normal sıcaklıkta bekletilmiş olan uygulama pedinin araç yüzeyinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Uygulamada ise her seferde 1 ya da 2 damla kullanılması önemli bir kriterdir. Bunun yanında uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise 1. Katın yatay olarak ve 2. Katın da dikey olarak işleme alınması gerektiğidir. Bütün işlemleri gerektiği gibi tamamladıktan sonra ise aracın yüzeyi mikrofiber ile birlikte parlatılır. Daha sonra da 24 saatlik bir bekleme sürecine gidilir. Uygun koşullar altında bir araç seramik işleminde 90 ml’lik ürün kullanımı yeterli olmaktadır.

seramik kaplama

Daha fazla mesaj

Seramik Kaplamanın Araca Yararları Nelerdir?

Seramik kaplama günümüzde oldukça sık yaptırılan ve görülen araç koruma işlemidir. Aracın çeşitli avantajlar elde etmesini sağlayan bu kaplama dış etkenlere karşı koruma sağlar. Bu korumalardan söz edecek olursak da öncelikle su itici özelliği sayesinde yüzeyde kabarmalar ve boya silinmeleri gerçekleşmez diyebiliriz. Bunun yanında aracın güneş ışınlarından dolayı dış yüzeyinin zarar görmesi de engellenir. Bu şekilde tam korumalı olarak aracın yüzeyi koruma altına alınır. Boya rengi ise uzun yıllar boyunca aynı olarak kalabilir. Ortalama bir süre verilecek olursa seramik kaplama aracı 2 buçuk yıla kadar koruma sağlayarak boyasının aynı şekilde kalmasına olanak verir.

Seramik kaplamanın araca sağladığı diğer yararlardan söz edecek olursak da aracın dış yüzeyinin canlı ve parlak kalmasını sağlar diyebiliriz. Bunun yanında 500 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklı olduğundan dolayı gün boyu güneş altında kalsa bile araç yüzeyi hiçbir zarar görmez. Toz ve kire karşı da birebir olan seramik kaplama aracın kirlenmesinin önüne geçer. Bu şekilde kolay temizleme imkânı dahilinde çıkmayan lekelerle karşılaşılmaz. Araç temizliği çok daha kolay bir hale dönüşür. Tek uygulama ile birlikte yaptırılan seramik kaplama aracın uzun bir süre dış etkenlere karşı korunaklı bir şekilde kalmasını sağlar.

Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta vardır ki seramik kaplamalar yine de çizilmeye açıktır. Aracın sert bir şekilde dış yüzeyi herhangi bir cisme sürtecek olursa kaplama çiziklerinin oluşması mümkün olacaktır. Bu yüzden seramik yüzeyin hiçbir şekilde çizilmeyeceğine güvenerek ona göre bir araç kullanımı sergilememek tavsiye edilmektedir.

Adana Seramik Kaplama

Adana’da seramik kaplama işlemi yaptırmak istiyorsanız dürüst,güvenilir ve kurumsal bir hizmet almak için sirius car design firmasından hizmet alabilirsiniz. Adana seramik kaplama konusun da tecrübeli bir ekip ile yoluna devam eden sirius car design firması Adana Süleyman demirel bulvarında seramik kaplama, oto cam filmi, boya koruma, oto pasta cila ve premium araba yıkama hizmeti vermektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara