Profesyonel Oto Yıkama ve Detaylı Temizlik

Seramik Kaplama Nedir ?

0 51

Seramik Kaplama Nedir ?

İngilizce olarak Glass Coating yani Cam Kaplama olan fakat piyasada dilimize seramik koruma ya da seramik kaplama olarak telaffuz edilen en son teknoloji boya koruma çeşitlerinden bir tanesidir. Bu ürünlerin temel özelliği koruma sürelerinin eski moda wax olan koruma uygulamlarına kıyasla çok uzun olmasıdır. Örnek vermek gerekirse waxlar aracın boyasını 3 aylık bir sürede korurken seramik koruma ürünleri 2 yıl 5 yıl hatta kalitesine göre 7 yıla kadar koruma sağlarlar. Bunun sebebi ise yüzey ile girdikleri reaksiyon sonucunda yüzeye çok sıkı bir şekilde tutunmasıdır.

Seramik kaplama uygulamasının en önemli özelliği uygulandığı yüzeyde sağladığı sertlik derecesidir ve bu sertlik derecesi H olarak derecelendirilir. 4H, 7H ve 9H koruma ürünleri mevcuttur ve H değeri arttıkça ürünün sertlik derecesi de paralel olarak artacaktır. H değeri kurşun kalem testlerinin verilerince değerlendirilmektedir. 2H,4H,6H,9H değerleri yapılan işlemin sertlik derecelerini belirtir. Yüksek sertlik derecelerine ulaşmak için seramik kaplama ürünü kadar boyanın sertlik derecesi de önemlidir. 2H sertliğindeki bir boyayı en fazla 4H sertliğe ulaştırmak mümkün olacaktır.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Daha fazla mesaj

Aracınızın boyasında aşınma,çatlama soyulma ve dökülme gibi istenmeyen görünümlerden korur aynı zamanda pürüzsüz yüzeyi sayesinde otomobilin kaportacının çamur kuş pisliği gibi kirlerden daha kolay temizlenmesini sağlar. Parlak görünümü sayesinde göz kamaştırıcı bir görünümün yanı sıra zamanla oluşan güneş yanıklarının ve boya solmasının önüne geçebilirsiniz.

Seramik Kaplama Arabanın Boyasına Zarar Verir mi ?

Seramik kaplama arabanızın boyasını koruduğunu düşünürseniz aslında sorunun cevabına ulaşmış olacaksınız. Seramik kaplama ürünleri son gelinen teknoloji karşısında en verimli korumayı sağlayan bir üründür. Arabanızın orjinal boyasının üstüne sert bir katman oluşturarak çizik dayanımını ve görünümü en üst seviyede tuttuğu için arabanıza herhangi bir zararı yoktur tam aksine koruma sağlamaktadır. Seramik kaplama 250 derece gibi yüksek sıcaklıklara kadar koruma sağlamaktadır bunların yanısıra UV ışınlarından arabanızı koruyarak güneşe karşı tam koruma sağlamaktadır.

Adana Seramik Kaplama Nerede Yaptırabilirim ?

Adana Seramik Kaplama Nerede Yaptırabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız en uygun fiyat avantajları ve kampanyaları ile 1499 TL’den başlayan fiyatlar ile sirius car design firması olarak arabanız için en iyi koruma ürünlerini kullanarak sadece laf olsun diye değil gerçekten paranızın karşılığını tam olarak almanızı sağlıyoruz. Hemen Seramik Kaplama yaptırmak istiyorsanız rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara